Powrót do aktualności
| Autor: Katarzyna Pająk

Festiwal Papryki w Potworowie- kulisy nagrania programu „Pytanie na śniadanie”

W dniu 04.08.2019 r., w ramach XXVII Dni Papryki w Potworowie,  Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy z lokalnymi, prężnie działającymi Stowarzyszeniami kobiecymi, zaprezentowało swoje stoisko pokazujące bogactwo produkcji i promujące warzywa z południa Mazowsza: paprykę, cukinię i bakłażana.

Nie mogło zabraknąć również znanej osobistości kulinarnej- Celiny Statkiewicz, która przygotowywała i promowała pyszne potrawy z papryki, cukinii i bakłażana. Dania smakowały obłędnie, a dowodem na to była długa kolejka chętnych, którzy chcieli spróbować pysznych propozycji kulinarnych, stworzonych przez Celinę :) 

Ponadto, Koła gospodyń wiejskich dla wszystkich przybyłych gości przygotowały prezentację i degustację bardzo oryginalnych potraw i przetworów z papryki, cukinii i bakłażana. 

Na stoiskach rozdawaliśmy również materiały informacyjno-promocyjne zachęcające do częstszego spożywania tych warzyw oraz mówiące o ich właściwościach zdrowotnych.

Zachęcamy do obejrzenia całej relacji, którą będzie można zobaczyć w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2 już 8.08.2019 r.

Dziękujemy Wszystkim za obecność :)

Projekt „Wszystkie smaki i kolory papryki, cukinii i bakłażana z południa Mazowsza” finansowany jest ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

PARTNERZY Zobacz więcej