Powrót do aktualności
| Autor: Zrzeszenie

Moc polskich Warzyw na Narodowym Dniu Sportu

W niedzielę 18 września br. na Błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie odbyła się kolejna edycja Narodowego Dnia Sportu. Kampania "Moc Polskich Warzyw" była częścią strefy owoców i warzyw. Wspólnie z innymi organizacjami, promowaliśmy owoce i warzywa jako część stylu życia, będąc partnerem Narodowego Dnia Sportu 2022.

Strefa Moc Polskich Warzyw na Narodowym Dniu Sportu to była prawdziwa moc kolorów, smaków, aromatów oraz atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na odwiedzających czekały degustacje warzywnych potraw przygotowane przez panie ze stowarzyszeń Kół Gospodyń Wiejskich z południa Mazowsza oraz kucharza - przedstawiciela Stowarzyszenia Branży Grzybów Uprawnych. W naszej strefie znajdował się również minitarg warzywny.

Było mnóstwo papryki, moc pomidorów, pieczarki, czosnek galicyjski, dynie, bakłażany, cukinie i wiele innych wspaniałych warzyw. Prawdziwym hitem okazały się polskie melony i arbuzy! Nasze warzywa swoimi pięknymi kolorami przyciągnęły tłumy.

Dla dzieci przygotowaliśmy zabawy i konkursy, rozdaliśmy setki nagród, w naszej strefie chill można było odpocząć na warzywnych leżakach, a w warzywnej "manufakturze" wyprodukować niepowtarzalną torbę na warzywne (i nie tylko) zakupy. Atrakcji było co niemiara!

Do zobaczenia za rok!

Artykuł powstał w ramach kampanii „Moc Polskich Warzyw” powstałej z inicjatywy Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej. Obok ZPPRP, które koordynuje program, udział w projekcie biorą również: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami, Stowarzyszenie Malinowy Król, Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych oraz Stowarzyszenie Czosnek Galicyjski. Kampania jest finansowana ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

PARTNERZY Zobacz więcej