Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczpospolitej powołane zostało 11 września 2014 i dziś skupia około 90 producentów warzyw pod osłonami z terenu powiatu radomskiego, białobrzeskiego i przysuskiego. Naszym głównym celem jest reprezentowanie interesów producentów warzyw w ważnych kwestiach dotyczących przyszłości rozwoju produkcji, dystrybucji i integracji środowiska.

 Współpracujemy z instytucjami i organizacjami działającymi wokół nas: samorządowymi, politycznymi i gospodarczymi związanymi z produkcją warzyw pod osłonami w tym głównie papryki, również z prasą lokalną i branżową. Chcemy promować nasz paprykowy rejon, jako dostawcę najlepszych warzyw w Polsce.

Szansą na lepsze ceny dla producentów  jest  jeszcze szersze wyjście i jeszcze mocniejsze zaistnienie na rynkach zagranicznych . By to jednak zrealizować, trzeba spełnić kilka warunków.  Po pierwsze  musimy dbać ciągle o jakość i walory smakowe naszej papryki  tzn.   musimy  produkować  jednolite partie  papryki  o odpowiednim kalibrze, oraz wybarwieniu . Bez tego podstawowego elementu nie możemy myśleć o dalszym dynamicznym wzroście rynków zagranicznych.  Po drugie  musimy  wreszcie skorzystać  ze środków  na promocje, na które „paprykarze” również się składają.   Po trzecie musi nastąpić  większa integracja producentów i dystrybutorów, by w miarę  możliwości stworzyć wspólną reprezentację w sprawach handlowych

Skuteczna promocja wymaga zorganizowania podmiotów. Musimy wspólnie stawiać czoła nowym wyzwaniom, które wynikają z coraz większej globalizacji w handlu warzywami i coraz większej konkurencji na rynku europejskim związanej z embargiem rosyjskim, zniesieniem barier w handlu warzywami z Ukrainą itd.

Zapraszamy do współpracy wszystkich producentów papryki oraz lokalne podmioty gospodarcze w celu wspólnego reprezentowania ich i  rozwiązywania problemów branżowych.

 

kontakt@producencipapryki.pl

tel. 516-124-929